Cyklomaratón po ceste SNP

Týždeň po Pyrenejách sme  sa v duchu hesla,, domáce preteky  treba podporiť, aj keby traktory padali ´´  postavili na štart tejto turčianskej akcie. 

Zase traja Michalovia, Kašuba, Kubík, Menich. Počasie bolo priam katastrofálne.  Pršalo, fúkal vietor a teplota bola okolo 12 stupňov. Organizátori sa kvôli počasiu rozhodli zrušiť dlhú trasu a všetkých dupačov presunuli na 65 km trasu. To mám hobbíkom nehralo do karát, keďže všetci štartovali spolu a hneď po štarte sa šli riadne mordy.  Od Belej už bol pelotón potrhaný a jazdlilo sa po skupinkách. Kto sa držal vpredu, mal veľkú šancu na úspech, čo sa nám ale nepodarilo. Vo výsledkoch to ale až také zlé nebolo, kedže väčšina jazdcov, ktorý nás predbehli boli preradenci z dlhej trasy. Všetci traja sme sa v našej kategórii umiestnili v prvej desiatke.  Michal Kašuba na 4. mieste, Michal Menich na 6. mieste, Michal Kubík na 7. mieste

Zabezpečenie akcie bolo ukážkové, štartovací balíček bohatý, určite sa oplatí prísť podporiť túto akciu aj v budúcnosti.