TURIECKAP 2021

AKTUALITY 

TERMÍN PRETEKOV JE PRESUNUTÝ NA 29.-30. máj 2021. Čoskoro prinesieme ďalšie informácie

2.4.2020

Už túto sobotu sme sa mali všetci stretnúť na našich tratiach TURIECKAP v Turčianskych Tepliciach. No žiaľ vyššia moc nám plány zmenila. Na tratiach sú aktuálne padnuté niekoľké stromy, dá sa ale jazdiť kombináciou viacerých úsekov. Teda zatiaľ opatrne. Pracujeme však v kooperácii s majiteľom lesov na ich odstránení, prosím ešte o trpezlivosť. V teréne pripravíme aj značenie pre tých, čo budú chcieť jazdiť a nie sú znalí miestnych pomerov, prípadne ešte neboli na nových úsekoch. Každopádne prinášame z aktuálnej veľkej trate TURIECKAP gpx záznam a tiež linky na trate v aplikáciách. A možno pripravíme aj výzvu formou segmentov, ale to až potom, keď bude vyčistená celá trať.

GPX súbor TURIECKAP_v20_veľký_kphc

link na Garmin https://connect.garmin.com/modern/course/31574008

link na trasu na Strave https://www.strava.com/routes/24863923

link na segment na Strave https://www.strava.com/segments/23259746

Takže pokiaľ chcete jazdiť, tak nech sa páči, len prosím dodržiavať všetky bezpečnostné nariadenia vlády, nejazdite v skupinkách a hlavne jazdite opatrne!

 

10.3. 2020

Na dnešnom zasadnutí vedenia KPHC sme sa definitívne rozhodli, že z dôvodu šírenia koronavírusu budú preteky TURIECKAP 2020 - Memoriál Petra Vričana, ktoré sa mali konať 4.-5. apríla 2020 bez náhrady ZRUŠENÉ! Mrzí nás vzniknutá situácia, no nechceme podceniť žiadnu situáciu a zdravie všetkých zúčastnených je pre nás na prvom mieste, preto sme pristúpili k tomuto kroku. Trať však pripravíme na celoročné jazdenie a v septembri pre vás pripravíme preteky eliminátora.

Ďakujeme za pochopenie!

Daniel Vričan, riaditeľ pretekov

At today's meeting of the KPHC leadership, we definitely decided, that due to the spreading of the coronavirus, the TURIECKAP 2020 - Peter Vričan Memorial, which was to be held on 4-5 April 2020 will be CANCELED! without alternative date. We regret the situation, but we do not want to underestimate any situation and the health of all involved people. However, we will prepare the track for year-round riding and in September we will prepare a eliminator race for you.

Thank you!

Daniel Vričan, race director

6.3.2020 

Na tratiach ešte prebieha likvidácia veternej kalamity, preto prosím opatrne, trať nie je aktuálne vcelom profile zjazdná a je silno podmočená. Budúci víkend, 14.-15.3. vyrážame do hory na úpravu trate, aby sa na nej dalo plnohodnotne jazdiť. Opatrne teda prosím.

Október 2019

Pripravili sme pre vás dva nové úseky na trati. Jeden bude v hornej časti trate po výjazde z tzv. žľabu sa nepôjde po širokej ceste, ale novým lesným singláčom, následne sa napojíte na pôvodný úsek trate. Dĺžka cca 380 m. 

Druhým novým úsekom je v ostrovčeku pri cieli, ten bude zaujímavý pre divákov v tejto oblasti. Priestor lesa je vyčistený a bude sa ním vinúť singláč a je krásne viditeľný ako z vonku, tak aj priamo z lesa.

Pokračujeme v čistení trate, vykášaní a údržbe trate.

 

4.4.2020 - sobota/saturday - Slovenský pohár, 1. kolo pre mládež a masters

5.4.2020 - nedeľa/sunday - UCI C1, kategórie Muži Elite/U23, Ženy, Juniori, Juniorky

  

 

V prípade potreby počas tréningu, najbližšie nemocnice.  If necessary during training, nearest hospital.

ZÁCHRANÁRI / EMERGENCY 155

UNIVERZITNÁ NEMOCNICA MARTIN

Kollárova 2, 036 59, Martin, +421 43 4203 111

Fakultná nemocnica F. D. Roosevelta B. Bystrica

Nám. L. Svobodu 1, 975 17, Banská Bystrica, +421 48  441 1111


MAPKA AREÁLU PRETEKOV / MAP OF RACE AREA 

S blížiacim sa víkendom prinášame mapku areálu, parkovania a vlastne celého zázemia. Stále platí dôležitá informácia, že účastníkom sa nedá vojsť z hlavnej cesty I/65. Sledujte prosím navigačné tabule na parkovisko už pred čerpacou stanicou Slovnaft v smere od BB a ZH a pred nadjazdom v smere od MT, ZA. Musíte ísť cez mesto a sledovať navigačné tabuľky!

With the coming weekend we bring a map of the area, parking and actually the whole background. Important information is still valid that the participants cannot get out of the main road I / 65. Please follow the navigation signs to the parking lot before the Slovnaft petrol station in the direction of Banska Bystrica and Ziar nad Hronom and before the overpass in the direction of Martin, Zilina. You have to go through the city and follow the navigation tables!

 

UBYTOVANIE / ACCOMMODATION

http://www.turciansketeplice.sk/ubytovacie-zariadenia.phtml?id3=25656


 

výsledky/results 2019

13.4.2019 - SP mládež a masters

14.4.2019 - UCI C1

FOTOGALÉRIE

nedeľa od Jána Melichera, jmphoto.sk

nedeľa od Ľudovíta Lettricha na FB

sobota a nedeľa od Tomáša Mravca

video z celej trate od WKK WIERUSZÓW

ofciálne aftermovie od SZC

reportáž TVTURIEC

reportáž RTVS od času 15:35

9.4.2019 - Zadná časť trate je vyznačená a dúfame, že vydrží do víkendu :). Finálne doznačenie bude v piatok od 16,00 hod. Trať je aktuálne rýchla a extra suchá. 

2.4.2019 - Na trati doladené pomaly posledné úpravy, aktuálne trať veľmi suchá v celom profile. Uvidíme, čo s tým urobí predpovedaný dážď. Nový úsek Twister, ktorý bude pod novým obojstranným depom je vyznačený sprejom, aby ste vedeli, ako sa zatočiť. Je tam aj pomalšia B-Line. Po novom budú označené štyri najzaujímavejšie úseky svojimi názvami, Helenine Hupy, Twister, Rock Drop a Dad Line. Nájdete ich v mapke v propozíciách. Novinkou bude obojstranné depo, ktoré bude dostupné pešo priamo po ceste v dosahu cca 500 metrov od prezentácie. Je to na drevosklade, takže v prípade mokra sa prosím pripravte na možné blato. Pribudol malý rockgarden, nový mostík a skok v Heleninych Hupoch pre kategórie na veľkom okruhu. Štart ostáva na lúke pre všetky kategórie. Značiť sa začína v utorok, 9.4. podvečer.

28.3.2019 - Prihlasovanie spustené! na sobotu v tomto linku, nedeľa v tomto linku / Registration Launched! on Saturday in this link, Sunday this link

26.3.2019 - Po víkendovej brigáde je trať v podstate pripravená, čaká na vás nový úsek Twister, nové technické prvky na trati a hlavne nové depo, ktoré bude tento rok obojstranné.
Trať aktuálne takmer suchá. Ešte nás čaká drobná úprava niektorých úsekov, ktoré nám nahlodal zub času, ale jazdiť sa už dá. Predpoveď zatiaľ bez zásadných zrážok, tak môžete vyraziť. Značenie trate bude v týždni pred pretekmi.

PROGRAM STRABAG TURIECKAP 2019 - Memoriál Petra Vričana

 

po kliknutí na názov sa vám otvoria propozície/ Click on the name to open the program

13.4.2019 - sobota/saturday - Slovenský pohár, 1. kolo pre mládež a masters

14.4.2019 - nedeľa/sunday - UCI C1, kategórie Muži Elite/U23, Ženy, Juniori, Juniorky

 

PARKOVANIE / PARKING

Tímová zóna – obmedzená kapacita, nutnosť rezervácie vopred  - podmienky a link

Voľné parkovacie kapacity zdarma podľa usmernenia organizátora na P1 a P2, pozri mapu na konci propozícií. Parkovanie je s prístupom cez mesto, teda nie je možné parkovať v priestore štartu s prístupom z hlavnej cesty I/65. Prístupová trasa bude značená, sledujte prosím tabuľky. Google vás navedie nezmyselne, teda sledujte trasu podľa nasledových odkazov.

Tímová zóna – obmedzená kapacita, nutnosť rezervácie vopred  - podmienky a link Voľné parkovacie kapacity zdarma podľa usmernenia organizátora na P1 a P2, pozri mapu na konci propozícií. Parking is  with access from the city, so it is not possible to park in the start-up area with access from the main road I / 65. The access route will be marked, please see the tables. Google will lead you nonsensically, so follow the route with the following links.

trasa od / route from Martin https://goo.gl/maps/uuaUoevPWpv

trasa od / route from Banská Bystrica/Žiar nad Hronom https://goo.gl/maps/3kx4TDVHh472

https://goo.gl/maps/Ye44X2LQPLF2

 

 

UBYTOVANIE / ACCOMMODATION

http://www.turciansketeplice.sk/ubytovacie-zariadenia.phtml?id3=25656

 

Prihlásením na preteky dávam súhlas na spracovanie poskytnutých údajov pre účely evidencie na športovom podujatí podľa § 11 zákona č. 122/2013 o ochrane osobných údajov.