Trate KPHC - aktualizované 30.3.

Priatelia, 

už od júna 2015 začíame pre vás pravidelne udržiavať okruhy TURIECKAPU, tak aby boli vždy prejazdné a dalo sa na nich trénovať. Samozrejme, pokiaľ budete mať záujem o info k tratiam, tak do momentu nahodenia aktuálnych tratí s mapkami a popismi, môžete nás kontaktovať na email kphc@kphc.sk. Podáme vám info o zjazdosti tratí a ďalšie doplnkové informácie.

 


AKTUALITY Z TRATE

2.4.2017 - všetky trate sú aktuálne zjazdné spolu s novými úsekmi, tať je preschnutá, bez mokrých miest. Dúfajme, že to pretekov aj tak vydrží. 

29.7.2015 - v sobotu sa nám prehnala horou prekérna búrka a vyváľala veľa stromov, aktuláne sú trate nezjazdné v celom profile. jazdenie bez väčších problémov je smerom na MariaForaš, úsek od mosta ku chatke a ďalej je plný popadaných stromov. pozor tiež na veľké množstvo polámaných vrcholcov, ktoré sú po celej hore. o ďalšom vývoji budeme informovať.

situácia v posledných hupákoch pred cieľom...

16.7.2015 - opäť vykosený kompletne stredný okruh, na veľkom okruhu je v zadných Petrových hupákoch padnutý strom a neprestrelne zarastená rúbaň. odporúčame jazdiť stredný okruh a kombinovať ho so žľabom a časťou smerom k lienke a Maria Foraš.

3.6.2015 - ahojte, aktuálne je vykosené na krátkom a strednom okruhu, dá sa plnohodnotne jazdiť. čoskoro bude vykosený žľab a rúbaň v zadnej časti veľkého okruhu. čistiť sa postupne budú aj spojky, aby sa dalo plnohodnotne jazdiť. pokiaľ by ste zistili nejaké problémy, dajte vedieť emailom, alebo FB.

 


 

 

Prinášame vám novú rubriku, v ktorej postupne budeme prinášať GPS mapy s krátkym popisom zaujímavých trás z nášho okolia.

Určite máte každý možnosť prispieť svojou troškou, stačí zaslať GPX súbor s mapou a popisom trasy a prípadnými fotkami z trasy. 


 

TRASY

1. Čremošnianska rýchlovka - rýchly tréningový okruh, pokiaľ máte málo času, náročnosť ľahká až stredná

2. Sklenársky ohruh - pomerne rovinatý a nenáročný okruh 

3. Veľká Čierna voda - kopcovitý okruh bez technickej náročnosti