Beh Súľovskými skalami 2017

Po letnej cyklistickej sezóne prišla jeseň, a s ňou aj čas na zmenu pohybovej aktivity, a to vo forme jesenných behov. Tie sú pre cyklistov vďačným spestrením zaužívaného tréningu, ponamáhajú sa nám trošku iné svaly ako pri biku a človek je menej náchylný na výkyvy počasia, nakoľko rýchlosti sa nepohybujú tak vysoko ako pri cyklistike. Tiež sa buduje (resp. udržiava) základná vytrvalosť.

A tak sme sa 14.10.2017 vybrali v zložení Mišo Menich a Bugárovci (Braňo, Tomáš, Anna) na Beh Súľovskými skalami. Veľká to bežecká akcia s niečo okolo 600 bežcami, chalani sme štartovali na 13 km trati po hrebeni skál (cca 600 výškových m), a Aňa išla na sedmičku (200 výškových m). Trinástka nás (ako vždy každá jedna trať) prekvapila tiahlym 4 km stúpaním od štartu až po sedlo Roháč, za ktorým nasledovali ešte prudšie stojky striedané technickými zbehmi po parádnych horských súľovských chodníčkoch. Napriek našim nie príliš rýchlym časom sme sa ale nestihli kochať krásnymi výhľadmi, pretože sme mali čo robiť, aby sme sa medzi ostatnými pretekármi nestratili. Trochu za trest bolo v druhej polke zbehnutie takmer až do Jablonového, odkiaľ sme sa opäť museli vyškriabať na hrebeň popri „Ohnisku“. Odtiaľ to však už bolo takmer len z kopca. Osobne som vnímal tie prudké zbehy oveľa negatívnejšie, ako prudké výšľapy, proste nohy na to nie sú zvyknuté a treba to potrénovať. Organizátorov chválime, občerstvovačiek bolo neúrekom (jednu som aj využil, nakoľko po cca hodine behu mi celkom začalo dohárať), chodníky mali parádne vyčistené, zázemie v centre Súľova pekne pripravené a hlavne vybavili počasie na jednotku. Beh v jednom z najkrajších miest na Slovensku je teda úspešne za nami. V tombole sme opäť nič nevyhrali, ale tešil nás pocit z pekne odbehaného dňa 

Výsledky: M. Menich 59. v kat., 1:29:12, B. Bugár 66. v kat., 1:32:45, T. Bugár 79. v kat., 1:44:06, A. Bugárová 25. v kat., 00:45:27.

text: Braňo, foto Ján Melicher, jmphoto.sk

Tags: