Upravované bežecké stopy - akt. 4.2.

4.2. - po masívnom víkendovom oteplení sú Luhy nezjazdné. aké také podmienky ostali pod Bôrom a na ihrisku DŠ, no bez strojovej úpravy

30.1. - večer upravené Luhy na FT. Klasika ostáva zatiaľ ok,  najbližšia úprava po víkendovom oteplení

28.1. - napadlo cca 15-20 cm nového snehu, Luhy upravené večer na FT a na klasiku v celej dĺžke. klasika 5 stôp, na FT v dvoch šírkach. kamaráti upravili na FT aj okruh pod Bôrom. 

27.1. - upravená stopa na FT, celkovo upravíme po zajtrajšom výdatnejšom snežení

24.1. - podarilo sa nám vyrobiť a aplikovať k valcu zariadenie na rozbitie ľadovej trate. večer aj vyskúšané a upravené na luhoch. je to o niečo lepšie, ešte budeme riešiť skvalitnenie. v sobotu má snežiť, upravíme opäť po snežení.

22.1. - Aktuálne upravujeme podľa možností okruh na Luhoch, posledne upravený cez víkend 19.1., skúsil som prejsť aj v utorok, no je to silno premrznuté. Klasika je zatiaľ dobrá, korčuľovanie tvrdé. Riešime technológiu na úpravu a rozbitie tvrdého povrchu. Na víkend hlásia sneženie, podľa toho sa pokúsim upraviť na novo. Ihrisko DŠ momentálne bez údržby.


 

Poradilo sa nám vytvoriť zariadenie na úpravu bežeckých stôp a začali sme s prvou testovacou údržbou lúky na Luhoch za futbalovým štadiónom. Zatiaľ sme v aktuálnych podmienkach pretlačili sneh na dve šírky, cca 4 metre. Krajom je zatiaľ lyžami urobená stopa na klasiku. Podľa podmienok budeme cez víkend robiť strojovú stopu na klasiku.

Všetko bude závisieť aj od odmäku a následne pripadnutého snehu. Riešime ako to celé presunúť aj do iných lokalít a pripravovať stopy aj inde.

Zatiaľ tieto trate nájdete na Luhoch za futbalovým ihriskom, odkiaľ je aj ideálny prístup, alebo z ulice Holeška od Dolnej Štubne. Nižšie nájdete aj mapku pre lepšiu orientáciu.

Informáciu budeme aktualizovať, sledujte nás aj naďalej.