MTB XC UCI C2 Košice

Slovenský pohár pokračoval v Košiciach tretím kolom, ktoré bolo zaradené do kalendára UCI ako kategória C2.
Lyžiarske stredisko Jahodná v Košických lesoch ponúklo organizátorom skvelé podmienky na zorganizovanie kvalitného preteku.
V sobotu bol na programe XC eliminátor, kde sa v rámci rozjazdenia postavila na štart Martina Šichtová, ktorá došla do cieľa na 4. mieste.
V nedeľu bol na programe pretek v olympijskom cross country. Organizátori nám pripravili veľmi ťažký okruh s dĺžkou 3,8 km a prevýšením 220 m na kolo. Na trati nechýbala pump track sekcia, stúpania a zjazdy po downhillových tratiach, bikrosová sekcia, lámač prehadzovačiek, či technický zjazd zo skaly nazývaný Carbon Killer.
Z pretekárov KPHC sa na štart postavili štyria pretekári. V kategórii MINI chlapci skončil Miško Šichta na 9. mieste. V kategórii Ženy ELITE prišla Martina Šichtová na 4. mieste, keď nestačila iba na trojicu zahraničných pretekárok. Na bedni skončili Peter Šichta(2.veteráni B) a Michal Kubík(3.veteráni A).