ORAVSKÝ MARATÓN a DETSKÁ SAGAN TOUR

V sobotu 4.7.2015 sa v Dolnom Kubíne konali 2 akcie- Oravský MTB maratón a ďalšie kolo Detskej tour Petra Sagana. Oproti minulému roku bola výhoda v tom, že aj keď boli tieto akcie v jeden deň, tak boli  od seba priestorovo oddelené. Za slnečného úpeku sa snažil človek nájsť aspoň nejaký tieň. Cyklomaratón obišli traja naši členovia a to Šimo Jaroslav, ktorý v kategórii Masters 40-49rokov na 43km trati skončil na 30. mieste (počet štartujúcich 89), Schvarcová Zuzana v kategórii Ženy19-39 rokov na 43 km trati obsadila 4.miesto (počet štartujúcich 18) a Bubelíny Adam absolvoval 25 km trať a obsadil 2.miesto (počet štartujúcich 7). Zatiaľ čo sa títo naši pasovali na trati maratónu, tak naše deti sa zas pasovali na trati určenej pre nich v rámci detskej tour. Trať viedla po trávnatej ploche, ktorá bola dosť hrboľatá, ale okruh mali pekný - meral asi 1050 m. V kategórii Milli sme mali dvoch pretekárov- za dievčatá Livka Nogová, ktorá skončila na 1.mieste (počet štartujúcich 16), za chlapcov Michal Šichta skončil na 4.mieste (počet štartujúcich 60). Dievčatá absolvovali 1 okruh a chlapci 2 okruhy. V kategórii Staršie žiačky skončila Michaela Šichtová na 2.mieste (počet štartujúcich 3) - štartovali na 5 okruhov.