PÚCHOV

V sobotu 27. 6. 2015 sa konal v Púchove Mtb maratón a v rámci tejto akcie prebiehalo aj 2.kolo Detskej Považskej Cykloligy. Čo sa týka maratónu, na výber boli dve trate - 48km a 22km. Ja osobne som absolvovala 48km trať a odporučila by som ju všetkým, pretože je to veľmi pekný maratón. Na tomto maratóne som bola prvý krát.  Na trati je veľa singláčov, takže sa človek nenudí. Akurát je dobre, keď predtým pár dní neprší a to sa teraz podarilo. Trať bola dobre značená, na odbočkách stáli ľudia a ukazovali smer, takže som nemala pocit že by sa dalo niekde zle odbočiť. Hosťom maratónu bol Peter Velits, ktorý prišiel odovzdať ceny, no a samozrejme ho aj trošku vyspovedali. Kto chcel mohol si vypýtať podpis a odfotiť sa s ním. Čo sa týka Detskej cykloligy, tam tá organizácia bola trošku slabšia. Jednak na prezentácii a potom aj na štarte. Deti do 12 rokov mali trať v areáli ihriska, ktorá viedla  aj okolo rybníkov. Celkom pekná a bolo v nej všetko- výjazdíky, krátke zjazdíky, rovinky a aj zákruty. Tí starší čž. 13-14 rokov museli absolvovať tú 22km maratónsku trať v doprovode rodiča. Z našich členov štartovala Livka Nogová a Michal Šichta. Výsledky:                                                                                                     mtb maratón:                                                                                                                                                   kategória ženy 19-39rokov: Martina Šichtová - 1.miesto                                                                      detská považská cykloliga:                                                                                                                   kategéoria dievčatá 7-8rokov: Livka Nogová - 3.miesto                                                                         kategória chlapci 7-8rokov: Michal Šichta - 1.miesto