KPHC TRIP Muráň

Kamaráti, priatelia,

18.-21.jún, štvrtok-nedeľa plánujem zrealizovať cestu plnú dobrodružstva, zážitkov a nečakaných horúcich chvíľ, ktoré dokáže pripraviť len cyklistika :) Ide o putovanie na Muránsku planinu, malé povozenie sa v tomto národnom parku a cestu domov. Pôjde o púť starým dobrým štýlom "na ťažko", ale zase nie tak na ťažko, aby sa nedalo jazdiť aspoň v ľahších terénoch. Cesta vedie z domu, verejná hromadná doprava sa použije cestou domov. Spí sa v spacakoch pod holým nebom, budíček robí ranná rosa padajúca na pokrčenú, zostarnutú tvár. Stravovanie - čo uvezieme, varenie na malých varičoch, a cez deň v lokálnych pohostinstvách a pizzériach. Každý podľa chuti.

Itinerár je nasledovný:
1. deň - Turč. Teplice - Detva (so záverečným výšľapom na Kaľamárku (prírodná rezervácia, tam bivak) - 80 km, povrch - asfalt
2. deň - Detva - Muráň (bivak v NP Muránska planina, musíme si nájsť vhodné miesto) - 85 km - asfalt
3. deň - vozenie sa po planine, laľhé MTB - podľa chuti, nájdenie vhodného miesta na bivak
4. deň - zbalenie, povozenie sa, presun k najbližšej stanici vlaku a cesta domov (možno smer Brezno?)
Výstroj a výzbroj: bike (mtb či trekáč), spacak, ruksak, ešus, čelovka atd, alumatka alebo niečo skladné pod seba.

Komu je výlet určený? Drsňákom, kovbojom, jazdcom na dlhé trate, trampom, prosto tým, kt. nemajú problém zmoknúť, vyspať sa v škarpe pri ceste a večer sa zahrievať lacným rumom :)

Pre koho výlet nie je určený? Slečinkám, uplakancom, šprintérom, naháňačom priemeriek, papečkárom, milovníkom komfortu a všetkým, ktorí bez umytia nevydržia ani deň :)
Verím, že ste sa v cieľových skupinách našli, a stretneme sa v sedle biku. Putovanie na ťažko sa v našom pretekárskom klube príliš nepestuje, ale verím, že sa ku mne aspoň jeden blázon pridá a rozšírime takto diapazón našich aktivít. Záväzná prihláška nie je potrebná, ale môžete dať vedieť mailom abo telefonom. (zmenu termínu príp.zrušenie akcie oznámime). Ahojte

P. S. Po preskúmaní terénu a obzretí si Muránskej planiny sa sem môžeme v budúcnosti vrátiť napr. štýlom penziónovým - to len pre tých, ktorí by chceli pindať, že vonku spať nebudú.

braňo

 

foto c milan perfecký

Tags: