MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA

Tento víkend 18 a 19.7.2020 sa konali Majstrovstvá Slovenska v XCO a XCC v dedinke Selce pri Banskej Bystrici. V sobotu XCO, okruh trate moc nepredstavovala majstrovskú trať, ale daždivé počasie sa postaralo o jej náročnosť - bahno, bahno a bahno sem tam tráva na lúke, veľa behania, obalené bicykle blatom, ktoré po dojazde do cieľa vážili raz toľko, pokiaľ samozrejme vydržala technika - toľko k sobotňajšej trati.

V kategórii JUNIORI - Justín Botur 14.miesto,

V kategórii ŽENY ELITE - Martina Šichtová DNF, keďže sa mi za jazdy rozpadla tretra.

V kategórii MASTERS C - Šichta Peter - DNS.

V nedeľu na programe XCC, kde sa v podstate na trati až tak veľa nezmenilo. Síce bol kratší okruh, ale práve tá časť, kde bolo najviac bahna. Takže podobný scenár ako v sobotu, akurát že poobednajsie kategórie mali trať o čosi lepšie preschnutu a bola tým pádom jazditeľnejsia. Ale kto zvolil cyklokrosovu techniku čž vyhodiť bicykel na plece a bežať v určitých pasážach trate, tak bedňu mal zaručenú.

V kategórii JUNIORI - Justín Botur 14.miesto

V kategórii ŽENY ELITE - Martina Šichtová 3.miesto

V kategórii MASTERS C - Peter Šichta 1.miesto (Majstrovský dres).

Čo dodať - po tieto dva dni bol v podstate každý, kto došiel do cieľa víťaz, pretože v tých podmienkach aké boli na trati to bolo aj hlavne o šťastí, či technika na bicykli vydrží alebo nie.