Maratón po ceste SNP 2019

V nedeľu 25.8.2019 sa uskutočnil už tradičný cestný maratón po ceste SNP v Martine.

Po minulom ročníku, ktorý ovplyvnilo brutálne počasie, sa tohtoročný pretek niesol v príjemnej letnej atmosfére. Náš klub sa rozhodla reprezentovať trojica pretekárov Michal Menich, Michal Kašuba, a nestor cestnej cyklistiky v Tepliciach Ivan Pavlík. 

Všetci traja sme sa vydali na kratšiu 60 km trať. Po slávnostnom štarte pri Galérií v Martine sa začalo naplno pretekať od Biotiki. Ako tradične prvý beliansky kopec dal každému zabrať, pelotón sa nadelil na niekoľko skupín.

Po prvej kopcovitej skúške sa všetko postupne utriaslo a pri Ležiachove bolo všetko pokope. V Pelotóne to bolo dosť nervózne a odzrkadlilo sa to na niekoľkých pádoch, v jednom bolo aj moje zadné koleso no našťastie som to ustál. Všetko sa tak postupne pripravovalo na rozhodujúce chvíle a svorka vlčákov čakala na beliansky kopec, kde sa lámal chlebík. Podarilo sa mi ho prejsť  v prvej preriedenej skupine a o všetkom podstatnom sa nakoniec rozhodovalo v špurte.  

V cieli to vypálilo na 2. miesto / čas: 1:46:20:02/ v kategórii so stratou 3 stotin sekundy na víťaza kategórie.

Kolega z klubu Michal Menich stihol ešte aj fotografovať počas jazdy čo je jeho patent a nebyť smolného zakecania :) sa pred posledným kopcom so súperom mohlo to byť ešte lepšie

umiestnenie 12. miesto / čas: 1:48:22:03/ a najstarší učastník z odielu Ivan Pavlík obsadil 1.miesto v kategórií / čas: 2:07:33:09/. Ďakujem svojim odielovým jazdcom za pekný pretek a zábavnú cestu vlakom naspäť domov. :DD

Kaša

 

Tags: