MSR XCE, XCO Osrblie

Pod palcom ŽP šport Podbrezová sa konali tohtoročné majstrovstvá Slovenska v eliminatore a olympijskom cross country.

Národné biatlonové centrum v Osrblí sľubovalo kvalitné zázemie.

V sobotu sa tradične konali šprinty, kde nás reprezentoval Robko Porubský.  Najprv v kvalifikácii zajazdil fantastický 6. čas z 83 štartujúcich. Vo finále skončil na výbornom 8. mieste.

Majstrami Slovenska v hlavných kategóriach stali Ondrej Glajza a juniorka Radka Paulechová.

V nedeľu nás čakalo klasické cross country. Teda, sme si to aspoň mysleli pred preliadkou trate.

Bol to klasický biatlon, aký vidíte v telke, len na bajkoch. 90% trať široká pre dva kamióny, 1 technický 30 metrový zjazd, 2 skokanské mostíky a 100 metrov trailu v dnešnej dobe, asi nikoho nenadchne. Okolie štartu a cieľa fakt pekné, ale organizátor sa mohol viac potrápiť s technickými  pasážami a trailami.

Prvé na štart nastúpili veteránske kategórie.

Peter Šichta si  po tuhom boji vyjazdil striebornú medailu. V kategórii Masters C ho od zlata ho delilo 17 sekúnd.

Michal Kubík  neprekročil svoj tieň a v kategórii Masters A si po štvrtý krát v rade prišiel po 5. miesto.

Na pravé poludnie sa na trať, v kategórii Starší žiaci vydal Robko Porubský  a vybojoval 17. miesto.

Na štarte elitných kategórií začalo husto pršať a keďže väčšina trate bola po tráve, pretekári zažili cyklokros uprostred leta.

To nebránilo Mati Šichtovej, aby  medzi elitnými ženami priam pobila svoje súperky a prišla si po 2. miesto a striebornú medailu.

Majstrami Slovenska sa stali Janka Keseg Števková a Martin Haring.