Skončil sa Slovenský pohár MTB XCO

Uplynulý víkend sa konalo posledné kolo Slovenského pohára MTB XCO v Poráči, kde sme mali aj naše zastúpenie. Počas celej sezóny nás reprezentovali viacerí členovia a veru výsledky to boli v skutku pekné.

Miško Šichta v kategórii Mini chlapci obsadil celkovo vynikajúce 2.miesto za českým pretekárom, teda defacto bol prvým slovenským jazdcom. V rovnakej kategórii, ale v dievčat obsadila celkové 3.miesto Lívia Nogová. Kategóriu Mladších žiakov a žiačok sme mali zastúpenú na domácich pretekoch, kde celkovo na 13. mieste skončila Nikoleta Šolcová, 44. Matej Vričan a 50. skončil Rasťo Poliak. V kategórii Muži Open si trate vyskúšal aj Michal Kašuba a skončil na 22. mieste. Viac sa darilo Michalovi Kubíkovi, ktorý obsadil v kategórii Masters A výborné 3.miesto, v staršej kategórii Masters C skončil Peťo Šichta na 2 mieste a kategóriu Ženy vyhrala Martina Šichtová.

V celkovom poradí klubov sme skončili na 9. mieste a v mládežníckom hodnotení na mieste 10.

Ďakujem všetkým, ktorí sa systematicky pripravovali počas celej sezóny a veríme, že aj v budúcom roku, kedy budeme štartovať Slovenský pohár u nás pretekmi v kategórii UCI 2, nadviažeme na takéto úspechy.

 

Tags: 

Komentáre

Keďže Poráč bol rozplánovaný na dva dni, rozhodli sme sa tam ubytovať v chatke za rozumnú cenu. Príjazdová cesta do Poráča je veľmi zaujímavá-kľukaté strmé kopce, rómska architektúra povedľa ciest, takže pekný zážitok. Prvý deň boli šprinty čž.XCE, kde trať bola veľmi zaujímavá a aj technická. Po štarte kratší trávnatý kopec, zjazd, prejazd cez potok po betónovom mostíku, zopár malých skokov, prejazdy cez brvná, zvlnený prejazd cez malé hrby, slalom pomedzi brvná, prudký krátky zjazd-padák, kamenný prejazd a po asfalte do cieľa. Bolo tam skrátka všetko a hlavne aj dostatok priestoru na predbiehanie. Šprinty sme absolvovali dvaja- Michal Šichta a Martina Šichtová. Obaja sme po rozjazde postúpili ďalej. Michal Šichta napokon za kategóriu mini  2.miesto, ale keďže na šprintoch štartujú spolu so žiakmi,tam obsadil 27.miesto a Martina Šichtová za kategóriu ženy 3.miesto. Počasie v tento deň bolo krásne, čo už na druhý deň neplatilo. Vnoci prišli také lejaky, že sme aj rozmýšľali či sa postavíme na štart XCO čž.hlavného preteku. Našťastie dážď zoslaboval až napokon prestalo pršať. Ako prvý štartoval Šichta Peter v kategórii MastersC a do cieľa prišiel na 1.mieste. Potom nasledoval Michal Šichta za kategóriu MINI, ktorý sa po predošlých šprintoch dosť trápil, ale aj tak to do cieľa udržal na 2.mieste. Po chlapcoch nasledovali dievčatá, kde sa na štart postavila Lívia Nogová za kategóriu MINI a skončila na 4.mieste.  Poobede odštartovala Martina Šichtová, ktorá aj napriek technickým problémom za jazdy prišla do cieľa na 3.mieste. Čo sa týka trate, tak okruh bol dosť dlhý-4,6km, náročný fyzicky-strmé výjazdy po hrbatej tráve a ešte aj blato, ale pekný a súčasť trate bol aj technický úsek zo šprintov a 4 krát sa išlo cez potok. Blata bolo dosť, ale nie až toľko ak v Lietave.