MTB MARATÓN SNEŽNICA

Keďže nám už dlho chválili MTB maratón v Snežnici, tak sme sa tam v sobotu 9.9.2017 vybrali na túto akciu. Počasie prialo celý týždeň, takže obava z blata nebola. Po príchode nás prekvail záverečný asfaltový úsek smerom do cieľa, ktorý mal v jednom mieste až 22%. Vybrali sme si samozrejme dlhú trať 49km, ktorá bola očosi dlhšia ako minulý rok. Prezentácia prebehla rýchlo a už len sa pripraviť na štart. Štart bol dole asfaltovým kopcom a potom to už začalo. Množstvo krátkych strmých výšvihov, lesné singláče, koreňové lesné chodníčky a veľa, veľa stúpaní, ktoré človeka maximálne vyčerpávali. Trať veľmi veľmi pekná, na ktorej sa pretekár absolútne nenudil, pretože ten profil terénu sa neustále menil a striedal. Veľmi pekná časť bola aj v priestore štartu a cieľa, kde bola vypáskovaná XC časť trate, ktorá bola celkom technická a aj diváci si prišli na svoje-veľmi dobrá atmosféra. No a nakoniec ten záverečný asfaltový strmák!!! Určite sa tam ešte vrátime. Súčasťou maratónu boli aj detské preteky a nesmiem ani zabudnúť na baby z Bratislavy, ktoré hrajú výborne rockovú muziku a vždy vytvoria dobrú atmosféru. Výsledky: MUŽI 30-39 rokov - Menich Michal - 14.miesto, MUŽI 50-59 rokov - Šichta Peter - 1.miesto, ŽENY 19-39 rokov - Šichtová Martina - 1.miesto, DETI 7-9 rokov - Šichta Michal - 1.miesto.