Slovenské Pyreneje

Uplynulý víkend sa v Našej kotline uskutočnil už 57. Ročník Slovenských Pyrenejí , ktoré patria k jedným z najstarších cestných pretekov na Slovensku.

V sobotu 19.8.2017 boli na štarte kategórie juniorov, kadetov , žien a kategória verejné preteky, ktorej som sa zúčastnil aj ja bohužiaľ ako jediný zástupca Nášho klubu. Počasie od rána nasvedčovalo, že bude príjemne slnečno ideálne podmienky na cestnú cyklistiku. Štart bol naplánovaný na 10:30 a postavilo sa naň 58 pretekárov. Z minulých ročníkov som opäť očakával svižné tempo priamo od štartu. Na moje prekvapenie pretekári sa nikam nehnali a balík putoval trasou dlhou 51 km plynule bez výraznejších nástupov. Ako obvykle tempo sa zvýšilo v stúpaní na Vyšehrad, ale balík sa následným klesaním opäť spojil, a tak cez dedinu Kľačno pokračoval pelotón na pár jedincov po kope. Bolo jasné , že chlieb sa bude lámať v stúpaní na diel, tak som šupol jeden carbosnack nech doplním energiu a šou sa mohla začať, ako som očakával tempo sa zvyšovalo a balík sa postupne riedil. Na špici nastúpili chalani z Martina a vzápätí nás ostalo vpredu okolo 20 kusov, moje pocity neboli bohvie aké a bol som rád, že visím v skupine. V stúpaní nasledoval nástup za nástupom, a jediné čo som vnímal bola galuska jazdca predo mnou. Na vrchole stúpania na Dieli a v následnom prudkom zjazde sa vyselektovala skupinka 12 jazdcov, ktorá valila dole do Kláštora bezmála 50km/h priznám sa mal som čo robiť to u visieť aj v háku. Posledných 500 metrov to už bolo na lakte našťastie bez pádu ala Cavendish, ešte som to skúsil v poslednej točke na námestí ale v špurte to vydalo na 6.miesto časom víťaza 1:19:34 priemer 38,46 km/h. Vyhral Viktor Feťko a na výbornom treťom mieste skončil tepličan Miroslav Endresl.

Verím, že budúci rok sa vidíme na štarte v hojnejšom počte z nášho Klubu.

autor a jazdec: Michal Kašuba - Kaša

Tags: