MSR XC Šachtičky

Lyžiarske stredisko Šachtičky nad Banskou Bystricou hostilo tohtoročný majstrák v disciplínach XCE, XCO.

Sobotňajší eliminátor zobrali jazdci nášho klubu  tradične ako rozjazd. Do finále postúpila iba Maťa Šichtová, kde obsadila 7. priečku.

Z kvalifikácie nepostúpili v detských kategóriach Miško Šichta, 41. miesto zo 79 pretekárov ani Lívia Nogová, 19.miesto z 25 pretekárok.

Majstrami Slovenska sa stali Janka Keseg Števková a Fero Lami.

V nedeľu bola na programe naša parádna disciplína, klasické olympijské cross country. Glajzovci ako organizátori nám pripravili netradične krátky okruh s dľžkou len 3 km a prevýšením 93 metrov. Na absolútne suchej trati, keď 70 % trate boli lesné zvážnice to boli ,, paľby´´ od štartu až do cieľa.

Prvé kategorie na trati boli tradične masteráci a hobíci , kde si napriek pádom a technickým poruchám prišli Michal Kubík a Michal Kašuba pre 5. resp. 6. miesto.

V kategórii mini dievčatá obsadila Lívia Nogová 5. miesto.

Pre titul majstra Slovenska si v kategórii mini chlapci dojazdil Miško Šichta.