DTPS-SVIT

V nedeľu 14. augusta 2016 sa konalo 7.kolo Detskej tour Petra Sagana vo Svite. Počasie pekné a trať oproti minulým ročníkom zmenená. Štart bol riešený na dlhej asfaltovej rovine, čo sa podpísalo aj na mnohých pádoch po štarte. Zbytok trate po tráve medzi panelákmi, dlhá rovina po tráve, kde fúkal dosť protivietor a zase točky po tráve. Pre divákov trošku neatraktívne, keďže trať bola dosť rozťahaná na viac miest, takže keď chcel divák čosi aj vidieť, tak sa nabehal. Michal Šichta štartoval ako tradične v kategórii MILI chlapci. Michal tento pretek poňal trošku takticky, keď prvé koliečko sa viezol za svojím súperom a potom v druhom už išiel to svoje a prišiel do cieľa na 1.mieste z 80 štartujúcich chlapcov. Lívka Nogová toto kolo vynechala, keďže okrem bicyklovania hráva ešte aj hokej, a musela sa zúčastniť zápasu, ktorý tiež vyhrali. Takže darilo sa obidvom.