Majstrák XCO, XCE

Z Fačkovského sedla si vezieme majstrovský dres a zlatú medailu zásluhou Petra Šichtu (MASTERS C) a elitnú ženskú striebornú medailu od Martiny Šichtovej.
Uplynulý víkend sa na Fačkovskom sedle konali majstrovstvá Slovenska v Olympijskom cross country a XC šprintoch. Organizátori nám z neznámych dôvodov pripravili trať, ktorá aj napriek nepriaznivej predpovedi počasia viedla z 90 % po lúkach. V týchto podmienkach sa trať premenila na blatové galeje a polovica trate sa bežala povedľa bicykla. Klobúk dole pred všetkými, čo sa v takýchto podmienkach vôbec postavili na štart. V detských kategóriach boli pre nepriazeň počasia zrušené technické disciplíny.
Kvalitnými výsledkami sa okrem medailistov prezentovali aj ostatní jazdci KPHC. Miško Šichta došiel do cieľa na 8. mieste v kategórii MINI. V MASTERS A obhájil Michal Kubík 5. miesto z minuloročného šampionátu. V kategórii Ženy OPEN sa na štart odhodlala nastúpiť jedine Júlia Kubíková, ktorá úspešne prišla do cieľa a teda zvíťazila.
Majstrami Slovenska v elitných kategóriach sa stali Janka Keseg Števková a premiérovo Ondrej Glajza ml.
V sobotňajších šprintoch sa na štart postavila Maťa Šichtová, ktorá obsadila 8. miesto a pripísala si dôležité body do hodnotenia Slovenského pohára.