DTPS - DOLNÝ KUBÍN A ORAVSKÝ CYKLOMARATON

V sobotu 2.7.2016 sa v Dolnom Kubíne konali súčasne dve akcie. Jednou bolo 6. kolo Detskej tour Petra Sagana a druhou už tradičný Oravský MTB maratón. Horúce počasie od rána naznačovalo, že nielen deti dostanú zabrať ale aj dospeláci na maratóne sa poriadne zapotia. Trať detskej tour bola oproti vlaňajšku trošku pzmenená - bol pridaný jeden krátky zjazd a výjazd, ostali pasáže so zákrutami a aj jedna dlhá rovina, kde sa dalo na to dupnúť. Výborne bolo riešené miesto štartu a cieľa - každé bolo inde, čo malo výhodu, že kým deti daných kategórii pretekali, rozhodcovia už mohli stavať na štart ďalšiu kategóriu. Zúčastnili sa dvaja naši členovia, ktorí sú obidvaja v kategórii MILI. Za dievčatá štartovala Lívia Nogová, ktorá aj napriek chorobe zabojovala a skončila na 1.mieste z 36 dievčat. Za chlapcov štartoval Michal Šichta a tiež si vybojoval 1.miesto z 71 chlapcov. Na MTB maratóne sa tiež zúčastnili naši členovia - na trati 25km v kategórii JUNIORI - Bubelíny Adam - 5.miesto, v kategórii MUŽI 19 a viac - Menich Michal - 17.miesto, v kategórii ŽENY 19 a viac - Kubíková Júlia - 8.miesto. Na trati 43 km v kategórii ŽENY MASTERS 50-59rokov obsadila Kubíková Elena pekné 3.miesto.