CYKLOKROS KOŠICE

5.12.2015 sa konalo finálové kolo SP v cyklokrose v Košiciach, ktoré bolo zároveň aj ako Majstrovstvá Slovenska. Počasie vyšlo fajn. Trať bola rovnaká ako vlani, čo sa ani nečudujem, lebo je to pekná trať a hlavne je na nej všetko - výbeh, schody, prekážky, asfalt, terén, kopec, točky, krátke zjazdíky. Tento deň mne osobne nesadol. Už keď som si bola prejsť trať, tak som vedela, že nohy nepôjdu a aj tak bolo. Na úvod som zbabrala štart a potom ani nohy nešli ako by človek chcel. No ale o tom je šport. Tak nakoniec z toho bolo, že Martina Šichtová skončila v kategórii ŽENY A JUNIORKY na 4.mieste. V celkovom poradí SP som si aspoň udržala 1.miesto. V kategórii MASTERS B štartoval Šichta Peter, ktorý na trati neustále bojoval o tretie miesto, ale napokon to o pár sekúnd nevyšlo a skončil na 4.mieste. V celkovom poradí SP skončil na 3.mieste. V kategórii MLADŠÍ ŽIACI sa na štart postavil Michal Šichta. Aj keď sme nechceli aby štartoval, lebo sa tam vynáša bicykel po dlhých schodoch, on sa rozhodol že pôjde. Miško skončil na 10.mieste. V celkovom poradí skončil na 16.mieste z 32 pretekárov v tejto kategórii. V rámci SP bola aj súťaž klubov a to: súťaž klubov do 18rokov, kde náš klub skončil na 28.mieste z 37 pretekárov, keďže v tejto disciplíne máme iba jedného pretekára. V celkovej súťaži klubov sme skončili na peknom 15.mieste z 81klubov. Tak myslím, že tento rok bol celkom úspešný a dúfame, že bude do nášho klubu pribúdať hlavne mládež.                                                                     

Tags: