VALAŠSKÉ KLOBOUKY

V sobotu 15. 8. 2015 sme zavítali k našim susedom. Pár kilometrov od hraníc sa v meste Valašské Klobouky konali Mtb preteky, tak sme chceli vyskúšať. Konali sa na miestnom štadióne pri železničnej stanici. Organizátori pripravili pekný okruh nielen pre deti, ale  hlavne pre dospelých, kde nechýbalo na tej trati nič - boli zákruty, zjazdy, kopce a najkrajšia časť bola v lese, kde mali vybudovaný trailový chodník hore lesom a aj dole. Nechýbali korene, hupy a klopenky. Veĺmi pekné. Michal Šichta štartoval v kategórii Mladšia prípravka/r.2007-2008/. Išli jeden okruh, ktorý viedol okolo ihriska, kde mali vypáskovanú trať so zákrutami, skok cez drevo, ktorý mohli obísť, kopec a krátky zjazdík. Keďže išli jeden okruh, bolo doležité dobre odštartovať. Michal šiel po štarte štvrtý, kde ho trochu v zákrutách brzdil ten pred ním a zatiaľ prví dvaja si vytvorili náskok. Potom sa Michal prepracoval na tretiu pozíciu a keďže ten pred ním spadol, tak sa na neho dotiahol a v závere predviedli pekný šprint, ale o kúsoček ostal Michal na 3.mieste. Dalo sa na čo pozerať. Michaela Šichtová v kategórii Staršie žiačky absolvovala 2 skrátené veľké okruhy. Mišena mala trochu problém orientovať sa na trati. Skončila na 2. mieste. Martina Šichtová v kategórii Ženy 1 a Peter Šichta v kategórii Muži 2  sme absolvovali 3 veľké okruhy.  Ja som skončila na 1.mieste a Peter tesne o 6sekúnd na 2. mieste. Pekný pretek.