Beh na Čremošnianske Lazy

17.11. vo sviatočný deň sa konal 3. ročník tohto bežeckého podujatia.

S parametrami 5350m na dĺžku, 255m na výšku to nie je nič náročné, preto sme sa na trať vydali aj my, bežecky moc netrénovaní. Na štarte sme sa postavili, ako jeden chlap do predposlednej rady. Však to nie je cyklistika, nie sme favoriti. Znalosť trate a diváci nás vybičovali k nebývalým výkonom.

Prvý sa na trať vydali tzv. severský chodci. Tu vybojovala Elena Kubíková 2. miesto.

Potom prišli na rad bežci, kde sme žiaľ cenný kov(zatiaľ) nezískali.

CYKLOKROS LEVOČA

V Levoči sa konalo predposledné čž.8. kolo SP v cyklokrose pred Majstrovstvami Slovenska, ktoré budú prvý decembrový víkend v Bánovciach. Aj keď predpoveď nebola priaznivá, našťastie počasie v Levoči bolo príjemné a bez dažďa, ale blato miestami bolo. Okruh trate vedie cez námestie Majstra Pavla, kde je množstvo dlažobných kociek a pripomína cestné kritérium, popod mestské hradby, kde časť pripomína skor mtb a zbytok je cyklokrosový úsek.

Tags:

ME TÁBOR

Prvý novembrový víkend sa konali Majstrovstvá Európy v cyklokrose v Českej republike, konkrétne v Tábore. Prvý deň ,čž.sobota, patril kategóriám MASTERS a v nedeľu si diváci mohli pozrieť kategórie ELITE, U23 a JUNIORI. Na túto výnimočnú akciu sme sa rozhodli ísť aj my, kde sme štartovali v kategóriách Masters. Po dlhej ceste presedenej v aute sme konečne dorazili do miesta diania čž. do Tábora aj vďaka orientačným ceduliam, ktoré nás navigovali už 5km pred Táborom priamo na parkovisko. Privítalo nás pekné a teplé počasie.