No.1 - Čremošnianska rýchlovka

Čremošnianska rýchlovka je okruh, ktorý je možný absolvovať ako rýchly tréningový okruh po práci, alebo len tak pre chuť. 

POPIS: Začiatok okruhu môžeme považovať pod Bôrom, pri pamätníku. Odtiaľ vyrážame po "pieskovej ceste", kde stále stúpame bez odbočenia cca 3 km. Dostávame sa do výšky 750 m. Odbočíme doľava cez horu a diviačiu lúku až na tzv. Urpín. Po prehupnutí sa na asfatku, opäť stúpame do najvyššieho bodu na čremošnianskych lúkach, 830 m. Naskytajú sa nám nádherné výhľady na celú turčiansku kotlinu ale tiež na hrebene Malej i Veľkej Fatry. Pokračujeme po lúkach okolo bývalých drevených bránok. Tu sa napojíme na tzv. trasu zelenej nohy, kde nájdete aj túto značku a prechádzame na azda najkrajší zjazdový úsek celej trate. Striedajú sa tu perfektné lesné chodníky a klopené prejazdy chodníka v nádherne vyjazdených žľaboch. Dostaneme sa až nad obech Háj, kade po lúkach prejdeme až na okraj obce a pokračujeme buď po ceste do Teplíc, alebo môžeme zvoliť ajternatívu popri vodárni s prechodom ku bani a späť k pamätníku.

Je do stredne náročný okruh s trvaním cca hodinu, pri svižnejšej jazde aj menej. Dĺžka je cca 12,5 km s prevýšením 380 metrov. 

Pracuejm na pridávaní fotogalérie, aby ste z toho mali aj vizuálny zážitok ;)

 

Tags: