Víkend v znamení časoviek.

Uplynulý víkend sme otvárali Teplickú ligu 2013 hneď dvoma kolami, časovkou a zjazdom a v nedeľu veľký balík našich členov úspešne absolvoval Jarný Šprint v Bystričke pri Martine.

Sobota patrila úvodným kolám Teplickej ligy. Ako už býva zvykom, jednou muchou zabíjame dve rany :) a v jeden deň je na pláne časovka do vrchu, aj zjazd. Veď keď sa už treba vyteperiť z Hája na to Čremošné, tak treba zísť aj dolu, tak prečo si to na rovnakej trati aj neodmerať. V prvom kole zvíťazil Michal Kubík časom 17:33, len dve sekundy pred Jurajom Machálkom. Tretie miesto patrilo Peťovi Šichtovi. Veľký klobúk dolu patrí Adamovi Hudecovi, ktorý vyšiel s podporou otca až navrchol a absolvoval náročnú trať časovky. Dolu sme sa pustili po tej istej trase s cieľom v Háji. Zjazd bol druhým kolom ligy a tu zvíťazil Mišo Kašuba, ktorý asi ani nebol v kontakte so zemou a zvíťazil časom 05:05, druhý opäť Juraj Machálek a tretí Mišo Kubík. Kompletné výsledky nájdete na stránkach ligy v odkliku v hornom menu.

Nedeľa začala upršane a mnohí z nás sa aj napriek preparádnej akcii u Boleka vydali smer Bystrička na pretek Jarný šprint. Na štart sa postavilo 17 pretekárov z nášho klubu a veru nebolo to márne. Veď na trati s dĺžkou 9,3 km s prevýšením 320m, ktorá bola v podstate malinou po našej sobotnej časovke s ďaleko drastickejšími hodnotami sme žali úspechy jedna radosť. V juniorskej kategórii Paťo Filo obsadil vynikajúce tretie miesto časom 31:10, v kategórii žien nad 50r. si vynikajúce druhé miesto vybojovala Elena Kubíková časom 39:32. No a najväčším úspechom bola opäť Maťa Šichtová, ktorá bola najrýchlejšou ženou na trati a v hlavnej kategórii žien zvíťazila časom 28:24. Našou najmladšou pretekárkou, ktorá absolvovala celú trať bola Miška Šichtová, ktorej patrí veľký obdiv. kompletné výsledky nájdete tu http://www.jarnysprint.sk/casovka/vysledky.htm

Najbližší víkend nás čaká prvé kolo 1.Mládežníckej MTB TOUR u nás v Tepliciach a niektorí členovia sa zúčastnia aj maratónu vo Vlkanovej.